Vilniaus „Aušros” mokykla-darželis

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2020

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. 

Lapkričio 9 -13 d. mokykla tradiciškai įsitraukė į tarptautinį  projektą „Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kuris kvietė susiburti prie knygos, žvakių šviesos ir neįprastoje aplinkoje plačiau susipažinti su Šiaurės šalių literatūros kūriniais.

Šiais metais  buvo siūloma skaitymams knyga: norvegų rašytojos ir iliustruotojos Kristin Roskifte šiuolaikiška paveikslėlių knyga - „Visi iki vieno“. Originalus knygos pavadinimas "Alle sammen teller" reiškia ir skaičiavimą drauge (aritmetikos pradžiamokslis), ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi.

Visą savaitę klasėse vyko pažintis su Šiaurės šalių rašytojų knygų herojais, skaitiniai prie žvakių šviesos, iliustracijų aptarimas.  Pradinukai turėjo galimybę  ,,keliauti“ ne tik po Norvegiją, Švediją, Suomiją, Islandiją, Farerų salas, bet įdomiai ir  nuotaikingai praleisti laiką.

Projekto pabaigoje kiekvienas mokinys popieriaus kortelėje  nupiešė save, užsiimantį mėgstama veikla.  Tuomet  visos klasės piešinėliai buvo suklijuoti  ant didžiulės knygos rėmelio mokyklos koridoriuje. Taip gimė „Aušros“ mokyklos knyga-koliažas „Visi iki vieno“.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Naujienos
  • Valgiaraštis